Voor What’s in a Lamp? portretteert de Spaanse illustrator en art director Jorge Arévalo de lampen en ontwerpers van Foscarini met zijn onmiskenbare stijl: essentiële lijnen, felle kleuren en grafische elegantie. Een zwevende dialoog tussen het ontwerpobject en de bedenker.

Jorge Arévalo, een internationaal gerenommeerd illustrator, woont en werkt in Madrid en verdeelt zijn tijd tussen het geven van creatieve richting en tekenen. Na zijn beginjaren bij reclamebureaus bracht hij zijn kenmerkende stijl over naar publicaties zoals The New Yorker, Vanity Fair en Rolling Stone. Zijn synthetische en levendige figuren bestaan ​​uit weinig penseelstreken, maar stralen toch ritme, elegantie en karakter uit. “Ik probeer een personage te definiëren met zo min mogelijk informatie”, legt hij uit, “minimalisme omzetten in vloeiende lijnen, in een gebaar dat ritme en stijl brengt.”

In zijn werk voor What’s in a Lamp? – het redactionele project waarmee Foscarini kunstenaars en creatievelingen uit verschillende disciplines – illustratoren, fotografen, beeldhouwers, animators – uitnodigt om zijn lampen te herinterpreteren vanuit een persoonlijk en vrij perspectief – ensceneert Arévalo een dialoog tussen ontwerpers en de lampen die zij hebben gecreëerd. Aan de ene kant de grote meestersRodolfo Dordoni met Lumiere, Ferruccio Laviani met Orbital (hij staat hieronder), Patricia Urquiola en Eliana Gerotto met Caboche (de dames staan onderaan), en Marc Sadler met Twiggy (hij staat hierboen met de blauwe achtergrond) – figuren die de geschiedenis van design hebben gevormd en enkele van de meest iconische stukken in de Foscarini-collectie hebben gecreëerd. Aan de andere kant brengen twee opkomende stemmen in hedendaags design – Felicia Arvid met Pli (zij staat onder haar ontwerp hierboven) en Francesca Lanzavecchia met Allumette – een frisse, vitale en experimentele blik die zich opent naar de toekomst.

Na zijn project Chairs & Architects richt Arévalo zijn blik omhoog: licht wordt de ware hoofdrolspeler en de lampen worden symbolen van aspiratie en verlangen – lichtgevende verschijningen die hun makers weerspiegelen. De illustrator: “Lampen fascineren me. Het licht van een lamp in een huis definieert ons meer dan een stoel. In deze serie is alles etherischer: het object van verlangen bevindt zich hoog in de lucht, bijna binnen handbereik.”

Iedere illustratie combineert grafische precisie met verhalende gevoeligheid. De kleuren – oranje, magenta en turquoise, versterkt door zwart – zorgen voor helderheid en visuele kracht, terwijl de relatie tussen lamp en ontwerper altijd een menselijke en intieme toon heeft. Het resultaat is een galerij van essentiële en dynamische portretten, waar de lijn licht wordt en het licht een verhaal wordt.