Nijwie Furniture borduurt in Brussel voort op de succesnummers van Beusichem: veel nieuws op de vertrouwde plek

Nijwie Furniture uit Almelo heeft dit jaar voor het eerst twee beursmomenten kort na elkaar. Na het Meubelhart Beusichem (waar het bedrijf voor de tweede keer meedeed vanuit de showroom aldaar) volgt van 8 tot en met 11 november de Meubelbeurs Brussel, waar Nijwie al jaren op de vertrouwde plek in hal 8 staat. Raymond Oelderink: “We hebben toch de gelegen-heid gevonden om nieuwe modellen mee te nemen naar Brussel die in Beusichem nog niet te zien waren. Dus is het een goede reden om onze stand in hal 8 te bezoeken, van harte welkom!”

De feedback op een aantal modellen die tijdens het Meubelhart werden getoond was zo goed dat deze ook weer te zien zijn in Brussel, zoals de stoelen met een houtlook frame die gestoffeerd zijn met stof met in het oog springende geometrische patronen. Ook is er als beursprimeur een nieuwe stoel die aansluit op deze stijl. Daarnaast is er nu een volledig woonprogramma in HPL! Raymond: “Een paar jaar geleden zijn we voorzichtig begonnen met een HPL-tafelprogramma, we waren toch vooral bekend vanwege mangohout als materiaal voor onze tafels en kasten. Nu hebben we een goede producent gevonden en kunnen nu een compleet programma laten zien.” Ook zijn er klein meubelen te zien die voor het Meubelhart te laat binnenkwamen en die in Brussel alsnog getoond gaan worden. “Het is natuurlijk wel weer een investering om het HPL-programma op voorraad te nemen, maar we voelen dat dit het moment is om gas te geven. Niet bang zijn, gewoon doen.”

  

 

 

 

 

TERUG NAAR DE BASIS

Naast de stoelen en de tafels is er eigenlijk nog een nieuwtje in Brussel dat niet product gerelateerd is. Na tien jaar gaat Raymond na de beurs Nijwie Furniture verlaten. “Ik was toe aan iets anders. In de tien jaar dat ik bij Nijwie heb mogen werken heb ik steeds meer een leidinggevende rol gekregen waardoor het pure ontwikkelen en verkopen van meubelen, wat mijn grootste drijfveer in dit vak is, op de achtergrond raakte. Ik ben de laatste jaren meer bezig geweest met logistieke zaken en operationeel management dan puur collectioneren en vermarkten van meubels. Daar ligt mijn hart toch het meeste. Na goed overleg met Daniel, de CEO en eigenaar, gaan we uit elkaar na deze editie.” Raymond treedt per 1 december als Sales Manager in dienst bij Unique; een Deens meubelmerk dat in Nederland met name onder private label verkoopt. “Het merk heeft ook een eigen collecties en is in Scandinavië zeer bekend. Ik ga proberen om het in Nederland bekender te maken. Het is niet echt een concurrent van Nijwie en ik geef eerlijk toe wel een traan te hebben gelaten bij mijn besluit. Dit is een prachtig bedrijf, met fijne, betrouwbare mensen.” Roel van Bussel zal hem opvolgen binnen de organisatie van Nijwie Furniture. “Een prima keuze, Roel is de juiste man.”

 

POSITIEF GEVOEL

Ook over de komende editie van de Meubelbeurs Brussel is hij positief gestemd. “Vooraf dachten we aan de hand van de verhalen vanuit de winkels vanaf eind mei dat het in Beusichem vrij rustig zou worden maar dat viel alleszins mee: we hebben veel klanten gezien en er is meer ingekocht dan we hadden verwacht. Ook bij mijn bezoeken aan onze klanten hoor ik de laatste weken weer hoopvolle geluiden. Vandaar dat ik verwacht dat dit een goede editie van de beurs gaat worden. We trekken de positiviteit van Beusichem gewoon door naar Brussel.” Nijwie Furniture is dus te vinden in hal 8, stand nummer209/309. “Kom langs, we hebben veel nieuwe modellen die we voor het eerst laten zien en we heten iedereen, ook culinair, van harte welkom!”

 

Nijwie Furniture is van 8 tot en met 11 november te vinden in hal 8, stand 209/309 van de Meubelbeurs Brussel.

 

Copyright
© 2026 Business Content Media Den Haag. Niets uit dit artikel of deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm, elektronisch,  op geluidsband of op welke andere wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Business Content Media/Vakblad Interior Business Magazine.

Dit artikel is verschenen in Vakblad Interior Business Magazine. Nog geen abonnement of wilt u een abonnement cadeau geven? Mail naar linda@businesscontentmedia.nl voor de meest recente aanbieding.