Op de Orgatec 2026 presenteert Thonet de nieuwe draaistoel 521 van Marco Dessí. De volledig gestoffeerde stoel biedt huiselijk comfort en voldoet tegelijkertijd aan de functionele eisen van moderne werk-, vergader- en communicatieruimtes. Met zijn uitnodigende vormgeving, veelzijdige configuratiemogelijkheden en twee varianten die zijn afgestemd op verschillende gebruiksscenario’s, speelt de 521 in op de huidige rol van flexibele werkomgevingen en het groeiende belang van interactie, dialoog en samenwerking.

De 521 vormt een aanvulling op de door Marco Dessí ontworpen productfamilie 520 en neemt de karakteristieke vormentaal daarvan over. Een zacht gevormde, volledig gestoffeerde kuip, vloeiende lijnen en huiselijke materialen geven deze draaifauteuil een eigen, onderscheidend karakter, terwijl hij toch onmiskenbaar deel uitmaakt van de collectie.

De 521 is een uitstekende keuze voor uiteenlopende omgevingen: hij past naadloos in flexibele werkplekken, vergader- en conferentieruimtes, horecagelegenheden en thuiswerkplekken. De opening in de rugleuning en de strakke lijnen van de bekleding benadrukken de visuele lichtheid van het ontwerp, terwijl de volledig gestoffeerde zitschaal uitzonderlijk comfort biedt, ideaal voor langere vergaderingen en bijeenkomsten.

De 521 is verkrijgbaar in twee varianten: als model met draaibare kruisvoet met vijf poten en wieltjes, voorzien van hoogteverstelling én kantelmechaniek, zeer geschikt voor dynamische werken in kantoor- en co-working-omgevingen. De 521 is ook verkrijgbaar als model met draaibare kruisvoet met vier poten, zonder wieltjes, voorzien van een terugdraaimechanisme én kantelmechaniek en is hierdoor zeer geschikt voor conferentie- en vergaderruimtes, maar ook voor gebruik in de eetruimte of op de thuiswerkplek. Voor extra flexibiliteit is deze versie ook verkrijgbaar met optionele hoogteverstelling. Een geïntegreerde binnenvering zorgt voor extra comfort. Beide modellen zijn standaard uitgerust met een vergrendelbaar kantelmechanisme.

Een bijzonder kenmerkend ontwerpelement van de draaifauteuil is de houten zitschaal onder de gestoffeerde zitting. Dit vormt een centraal punt waar de bekleding en het frame samenkomen – hetzelfde kenmerkende houten frame dat in de gehele 520-serie wordt toegepast. Net als de gehele 520-serie kan ook de draaistoel 521 op vele manieren worden geconfigureerd. De onderstellen zijn van aluminium en verkrijgbaar in een gepolijste uitvoering of een zwarte poedercoating. Een reeks uitvoeringen met houten zitschaal, gecombineerd met een ruime keuze aan bekledingsopties in stof en leer, biedt eindeloze ontwerpmogelijkheden; zo kan de 521 worden aangepast aan vrijwel  elk ontwerpconcept.