Nadat ongeveer 2 maanden geleden de Belgische tak failliet werd verklaard is nu ook de Nederlandse tak van CASA aan de beurt. Vakbond AVV verzocht hierom bij de rechtbank begin april. Salarissen werden niet meer betaald en de rechter heeft het verzoek van de vakbond daarom gehonoreerd.
De Belgische winkels waren inmiddels al gesloten, de 19 Nederlandse winkels waren tot nu toe nog geopend. Of dit nog lang zo blijft is niet bekend, wellicht gaan de curatoren proberen om via een opheffingsuitverkoop nog zoveel mogelijk geld uit de vestigingen te trekken. De Belgische tak vroeg op 5 maart een faillissement aan en sindsdien loopt de opheffingsuitverkoop aldaar.
Volgens de AVV zijn de personeelsleden van CASA niet van tevoren op de hoogte gesteld van de aanvraag tot faillissement. Het was inmiddels al een chaos achter de schermen: de HR-afdeling functioneerde niet meer, net als de afdeling IT, en zelfs de kassa’s in de winkels deden het niet meer. De ongeveer 100 medewerkers kregen hun salaris over maart pas na dreigen met naar de rechter te gaan en is later uitbetaald. De salarissen over april worden nu betaald door het UWV.
CASA’s zusterbedrijf Blokker ging al eerder failliet. De opkomst van ketens als Action en IKEA plus de gestegen kosten worden aangevoerd als redenen voor de problemen bij CASA. Er is nog geen overnamekandidaat gevonden voor de 19 vestigingen.