Vanuit Duitsland komt het bericht dat het in juli alsnog definitief voorbij is met de meubelfabrikant Nolte uit Gemersheim. Afgelopen maandag zijn de 230 overgebleven medewerkers van het bedrijf hierover ingelicht.

De dag daarna, dus afgelopen dinsdag, hebben de medewerkers een ontslagbrief ontvangen. De lopende opdrachten worden afgemaakt en daarna is het over en uit met het traditionele familiebedrijf uit de Pfalz. In november 2023 verzocht de directie al om een insolventieprocedure op te starten bij de rechtbank, sinds februari 2024 verliep deze procedure waarbij het bedrijf van de rechtbank de ruimte krijgt om te zoeken naar een manier om te blijven voortbestaan. In februari van dit jaar was er een vonkje hoop op een oplossing voor de geldelijke problemen, maar met het overlijden van Georg Nolte, zoon van oprichter Konrad Nolte, in maart dit jaar werd dit vonkje gedoofd. Het bedrijf werd door Georg Senior, oom van de overleden Georg, sinds die tijd overeind gehouden.

De Nolte Group, waaronder Nolte keukens, wordt niet getroffen door dit definitief sluiten van de meubelfabriek. In februari 2024 moesten al 135 medewerkers van de meubelfabriek elders een baan zoeken. Nu wacht dit lot ook de overgebleven 230 medewerkers per 1 juli.