GROOVIDO presenteert Tier, een evolutie van 70Materia’s modulaire ontwerpfilosofie. “Dit innovatieve opbergsysteem combineert een gedurfde materiaalkeuze met een radicaal nieuwe benadering van compartimentering, waarin elk object zijn plek vindt. Gemaakt van 70Materia’s kenmerkende mengsel van zand, cement en water, is Tier een statement in zowel functionaliteit als esthetiek”, zo stelt de ontwerpstudio.
Het maakt deel uit van Orbita, een project dat externe ontwerpers uitnodigde om het Satellite-systeem en het materiaal van 70Materia te onderzoeken. Met Tier werd GROOVIDO gevraagd om toekomstgerichte oplossingen te verkennen op het snijvlak van materiaalinnovatie, functionaliteit en flexibiliteit. Het resultaat is een opbergsysteem dat hedendaagse behoeften perfect balanceert tussen structuur en flexibiliteit. Geïnspireerd door digitale trends die de manier waarop we verzamelen, categoriseren en cureren veranderen, transformeert Tier opbergen in een bewuste handeling van plaatsing. Geïntegreerde lades en legplanken creëren een zorgvuldig geordende compositie waarin functionaliteit en esthetiek samenkomen.
Een onderscheidend kenmerk van Tier is het innovatieve “Gemme” mengsel, dat de toevoeging van blauwe oxide en magentakleurige aggregaten aan de 70Materia blend omvat. Magenta wordt vaak omschreven als een ‘denkbeeldige’ kleur omdat het geen eigen golflengte in het zichtbare spectrum heeft, maar ontstaat uit de manier waarop onze hersenen licht verwerken. Dit effect in beton realiseren is zeldzaam, waardoor Tier een uniek samenspel biedt van industrieel karakter en onverwachte kleuraccenten. Het levendige magenta geeft Tier een unieke visuele identiteit en onderstreept de innovatieve samenwerking tussen GROOVIDO en 70Materia.
Tier is onderdeel van Orbita, een experimenteel project geïnspireerd door Satellite, het modulaire keukensysteem van 70Materia, dat een nieuwe onderzoekslijn voor het bedrijf initieert. 70Materia nodigde drie ontwerpstudio’s uit om nieuwe mogelijkheden voor het modulaire keukensysteem te verkennen, te beginnen met het gepatenteerde materiaal en mogelijke toepassingen te overwegen, niet alleen in woningen maar ook in buitenomgevingen.
Voortbouwend op deze samenwerking zijn 70Materia en GROOVIDO (het duo staat hierboven) van plan om nieuwe kleurvariaties te ontwikkelen en innovatieve mengsels aan hun catalogus toe te voegen. Deze nieuwe mengsels zouden verder kunnen reiken dan Tier en toepassingen kunnen vinden in vloeren, bekleding en andere ontwerpprojecten, waardoor het Orbita-initiatief verder wordt uitgebreid.