Verlichting is al lange tijd een essentieel onderdeel van het interieur. Waar de focus vroeger vooral lag op algemene ruimteverlichting, is verlichting tegenwoordig ook naadloos verweven met meubels en draagt het bij aan de totale sfeerbeleving. “Häfele heeft deze ontwikkeling op de voet gevolgd en verder geperfectioneerd. Met Häfele Lighting is Häfele de eerste – en vooralsnog enige – aanbieder die meubel- en ruimteverlichting combineert binnen één slim en geïntegreerd netwerk: één ruimte, één systeem, één aansturing”, aldus het Duitse bedrijf.
Onder de nieuwe overkoepelende naam Häfele Lighting zijn bestaande lijnen als Loox (plug & play meubelverlichting), Connect Mesh (draadloze bediening via Bluetooth) en Nimbus (designarmaturen) samengebracht en aangevuld met nieuwe producten. De systemen sluiten naadloos op elkaar aan en maken het mogelijk voor interieurbouwers, verlichtingsspecialisten en ontwerpers om zowel meubels als complete ruimtes te verlichten vanuit één techniek, één aansturing en één ontwerpfilosofie. Daarmee speelt Häfele in op de groeiende vraag naar slimme, geïntegreerde lichtoplossingen binnen het interieur.
Meubelverlichting en ruimteverlichting worden binnen Häfele Lighting visueel en technisch op elkaar afgestemd. Alles is te bedienen via één app, afstandsbediening of schakelaar. Het systeem is plug & play en daarmee eenvoudig te installeren, zonder hulp van een elektricien. Voor interieurprofessionals betekent dit meer ontwerpvrijheid, minder afstemming met externe partijen én een breder aanbod richting de eindgebruiker – van werklicht boven het aanrecht tot subtiele sfeer in werk-, bad-, slaap- of woonkamer.
“Met Häfele Lighting maken we het onze klanten makkelijker om een compleet en slim verlichtingsplan aan te bieden,” aldus Michel Mulder, category manager bij Häfele. “Het systeem groeit mee met de wensen van de eindgebruiker – dat maakt het zo krachtig.”
Onder Häfele Lighting zijn ook nieuwe armaturen ontwikkeld. Een daarvan is de R ONE inbouwspot, uitgevoerd met een Bartenbach-reflector die verblinding voorkomt en het licht in een vaste hoek naar beneden stuurt. De spot is beschikbaar in drie stralingshoeken (50°, 70° en 90°), en ook in een asymmetrische variant die het licht richting de wand stuurt – ideaal om een object uit te lichten of een lichteffect te creëren. De spot komt in een monochrome variant (2700K, 3000K of 4000K) of een multiwit variant, waarbij de lichtkleur via de app kan worden aangepast. De spots zijn geschikt voor IP20 en IP44, en leverbaar in wit en zwart.
Nieuw is ook het OneCable railsysteem. Dit bestaat uit een aluminium profiel met geïntegreerde platte stroomkabel, geschikt voor montage aan wand, plafond of een combinatie daarvan. De rail is verkrijgbaar in zwart en wit en is volledig te koppelen aan de bestaande meubelverlichting van Häfele.
Je kunt het systeem op zichzelf staand in de ruimte plaatsen of direct vanuit een meubel naar de wand en/of het plafond leiden. Daarmee ontstaat een unieke verbinding tussen het interieur en de verlichting, zonder dat vaste aansluitpunten de plaatsing beperken. Ideaal als de inrichting van een ruimte regelmatig wisselt.
Er zijn drie armaturen beschikbaar: een vierkante spot met vier leds, een langwerpige variant met negen leds en een wallwasher – een armatuur dat een brede lichtbundel verspreidt over een muur en zo sfeer en diepte toevoegt aan een ruimte. Later dit jaar wordt het assortiment uitgebreid met een moderne hanglamp. OneCable maakt het mogelijk om de verlichting flexibel aan te passen aan het interieur, ook als de indeling of functie van een ruimte verandert.