Dat is nou een mooi woord dat we te weinig tegenkomen: schuifdeurscharnier. De Duitse fabrikant Häfele presenteert de nieuwe modellen Slido F-Line44, Slido F-Line18 en Slido F-Handle26.
De F-Line44 is er voor hele grote schuifdeuren, de F-Line18 voor lichtere houten deuren en de Handle26 is speciaal voor deuren met deurlijsten die verlicht worden. De 44 is er voor deuren tot 80 kilo met een dikte van 19 tot 40 mm. Denk aan deuren tot aan het plafond van kasten in slaapkamers. Eenvoudig te monteren, aldus de fabrikant. De 18 is er voor deuren tot 50 kg in gewicht. Dit scharnier is er voor een of twee deuren en kan ook gecombineerd worden voor toepassing bij drie deuren naast elkaar.
F-Handle 26 wordt gecombineerd met een led-lichtstrip in een warme lichtkleur in de deurlijst die permanent kan branden of geactiveerd kan worden via een bewegingssensor. Geschikt voor deuren tot 2.50 meter hoog en met een dikte van 16 tot 25 mm.