Het duurt nog even tot het september is, maar InCoDa komt er weer aan. Het team van deze vakbeurs voor interieur vroeg in de aanloop naar deze editie aan een aantal exposanten op het gebied van behang wat volgens hen de trends zijn voor 2026. Het team signaleerde ook zelf enkele ontwikkelingen. InCoDa is op 21, 22 en 23 september in Gorinchem.
Luxe verfijning met art deco. Heritage design is de kern van het aanbod geworden, maar altijd met een moderne twist. Een ander opvallend element is het gebruik van warme kleuren: natuurlijke paletten, goudaccenten en aardetinten die warm, rijk en tactiel zijn, of juist een grote statementmuur met grafische prints.
Daarnaast blijft de natuur een duidelijke inspiratiebron, zowel in patronen en sfeer als in materialen zoals sisal en biobased behang. Diezelfde dynamiek zie je terug in veel nieuwe behangcollecties van dit voorjaar. Van de art deco-elegantie van Luxor tot de couture-achtige luxe van Made in Italy-designs, en van grootschalige botanische murals en Scandinavische iconen tot Braziliaanse ritmes, texturen en sisalstructuren.
Arte ziet vooral nog steeds Art Deco invloeden (een voorbeeld staat op de foto) plus de daarbij passende Egyptische patronen en kleuren. Big Wall Flowers ziet (de naam zegt het al) bloemen op zeer groot formaat als trend. Dutch Wall Decor ziet Scandinavische invloeden toenemen en Van Sand ziet damast in combinatie met Oosterse patronen als trend. Voor de rest van het overzicht:
