De juni-editie van Interior Business Magazine is onderweg naar onze lezers en ploft vandaag en morgen op de matten van duizenden inkopers, branchegenoten en beslissingsnemers in de branche. We zijn op de redactie erg trots op dit mooie nummer. De uitgave opent met een reportage over meubelmerk Passe Partout. Een bezoek aan de fabriek in het Hongaarse Salgótarján onthult niet alleen de technische verfijning van hun productieproces, maar vooral de ziel achter het bedrijf. Directeur Dirk Steenbeke verwelkomt de redactie op een plek waar dagelijks banken worden vervaardigd, maar niet zomaar banken: “We maken hier niet gewoon banken, maar plekken van hoop en verlangen.”

Zijn uitspraak vormt het hart van het verhaal. Steenbeke spreekt met oprechte betrokkenheid over zijn team, dat hij beschouwt als een familie, en over zijn streven om ieder meubel als een drager van emotie en herinnering te maken. “Ze zijn niet zomaar werknemers; ze zijn een familie, verweven met het hart van Passe Partout,” zegt hij.

De fabriek werkt zonder tussenvoorraden en met just-in-time productie. Hout, schuim en stoffen worden nauwkeurig afgestemd op dagelijkse orders. In verschillende hallen vindt een minutieus georkestreerd proces plaats waarbij medewerkers multi-inzetbaar worden opgeleid. De combinatie van ambacht, automatisering en een diep gewortelde bedrijfscultuur maakt indruk. Niet alleen het product telt, maar het verhaal erachter. Dat blijkt ook tijdens een intieme avond aan het kampvuur met Steenbeke en productieleider Geert Ligtenberg, waar gesprekken over dromen en toewijding de toon zetten. Ook de jaarlijkse huisshow van Passe Partout en Haans Lifestyle, kort daarna in Waasmunster, bevestigt dat het merk inspeelt op beleving, met een nieuwe campagne waarin emoties centraal staan.

Naast deze reportage biedt het magazine een brede waaier aan onderwerpen. In een interview vertelt Eddy Versmissen over zijn internationale merk, dat actief is in meer dan zestig landen. “Onze focus ligt op het uitbreiden van onze collectie woonaccessoires, omdat daar groeimogelijkheden liggen,” zegt hij. De eclectische stijl van Versmissen mengt invloeden uit de hele wereld met ambacht en luxe.

In Nijmegen transformeerde interieurarchitect Liset Oosterhof een oude meisjesschool tot het hotel The Rebyl, een Marriott Tribute Portfolio-hotel. Historische elementen als terrazzo vloeren en trapleuningen werden behouden, terwijl eigentijdse kleuren en maatwerkmeubilair het geheel tot een gastvrij geheel maken. “De transformatie, waarbij historisch erfgoed naadloos wordt geïntegreerd in een eigentijds hotel, sluit perfect aan bij onze werkwijze als bureau,” aldus Oosterhof.

Naast dit artikel leest u een boeiend portret van Rauch, de Duitse fabrikant die met een sterk logistiek netwerk en een moderne productie-inrichting de Nederlandse markt bedient. Rauch kiest bewust voor een full-servicebenadering: van geautomatiseerd maatwerk tot ondersteuning in aftersales. De fabrikant zet in op duurzaamheid met gecertificeerde houtsoorten en op snelheid met slimme processen die retailers volledig ontzorgen. Hun positie als stabiele, betrouwbare partner voor detaillisten blijkt uit de persoonlijke samenwerking en korte levertijden. Deze reportage laat zien hoe een internationale fabrikant zich toch lokaal betrokken toont.

Verder biedt het magazine een kijkje bij Plaisier AvantGarde, de designboutique van de broers Robert en Niels Plaisier, gelegen in hartje Rotterdam. In deze compacte maar karaktervolle winkel smelten design, kunst en ontmoeting samen. “Onze collectie weerspiegelt zowel de Nederlandse als internationale cultuur,” aldus Robert Plaisier. De winkel is meer dan een showroom: het is een creatieve hotspot waar evenementen, design talks en exposities plaatsvinden. Zo werkte Plaisier samen met de designbeurs OBJECT en organiseerde het sessies met ontwerpers als Roderick Vos en Claire Vos. Designliefhebbers, toeristen en expats weten de winkel moeiteloos te vinden. “We laten design spreken, maar ook verbinden,” stelt Plaisier.

Beurzen als Interzum 2025 en Design District Rotterdam komen eveneens uitgebreid aan bod. Op Interzum viel op dat duurzaamheid dit jaar minder zichtbaar was, ondanks de inspanningen van de organisatie. Veel exposanten kozen voor verkoop boven innovatie, al bleven er inspirerende initiatieven zichtbaar, zoals lichte materialen met minder milieubelasting en meubelpanelen met gerecyclede kern. Design District toonde opnieuw hoe de grens tussen projectmarkt en residentiële interieurtoepassingen steeds verder vervaagt. Naast bekende merken als Leolux, Artifort en Studio HENK, presenteerden ook Belgische deelnemers zoals BULO, Perfecta, Unilin en Designs of the Time zich erg sterk.

In de rubrieken komt onder meer Henny van Straaten aan het woord, die in zijn column een onverwacht creatieve klant beschrijft die een kast doormidden zaagt om deze alsnog zijn appartement in te krijgen. Ruby Nefkens reflecteert met een poëtische knipoog op een “mand met een gat” als metafoor voor het leven en onze omgang met imperfectie.

Nog geen abonnement? Mail linda@businesscontentmedia.nl

Zomerstop

Interior Business Magazine doet niet aan zomerstop. We verschijnen naast onze dagelijkse nieuwsbrieven met ons vakblad voor de meubelbranche zelfs meerdere malen in juli, augustus en september. Mail richard@businesscontentmedia.nl voor de commerciele mogelijkheden in de beursedities.

Gerelateerd nieuws

Nieuwste editie Interior Business Magazine: Nog één maal de Salone